Płytki z Hiszpanii i Włoch Regulamin Dostawa - Płatność - Reklamacje Kontakt Nasz sklep w Lublinie
Zaloguj Załóż
Dodaj odpowiedź

Ogrodowe inspiracje

Chewille
ania@studioprojektowe.com

31 Lipca 2011 16:39

Chewille

10 Sierpnia 2011 21:55

miejsca wypoczynku w ogrodzie
www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113380,9851759.html?i=6

Chewille

10 Sierpnia 2011 21:58

c.d.
www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113380,9851759.html?i=6

Chewille

10 Sierpnia 2011 22:02

a na koniec:) ogrodowe zrób to sam czyli tanie rozwiązanie do ogródka. W dzisiejszym odcinku rzeźba styropianowa i altana z zasłonek:):))))))
"Kupno kamiennej rzeźby to spory wydatek. Jeżeli jednak marzymy o takiej, zdecydujmy się na tanią i wdzięczną imitację. Wystarczy kupić manekin ze styropianu i dokładnie oblepić go klejem do glazury. Rzeźba jest lekka jak piórko; żeby nie porwał jej wiatr, należy ją przykleić do jakiejś podstawy (np. do kamienia, posadzki tarasu czy kącika do wypoczynku) "
"Praktyczna altanka z zasłonkami zamiast ścianek chroni przed wiatrem i słońcem. "

Dora

10 Sierpnia 2011 22:46

Pokazała Pani mnóstwo ciekawych zakątków z ławeczkami:) Bardzo podobają mi się też miejsca wypoczynku w ogrodzie. Fajny pomysł z tą rzeźbą ze styropianowego manekina oblepionego klejem do glazury:)

Chewille

13 Sierpnia 2011 13:59

Ogród to kopalnia szczegółów do rozwiązania, od doboru roślinności , materiału na ścieżki, elementów małej architektury, oświetlenia, mebli itd. Tylko od czego zacząć:). Sama mam z tym problem bo jestem na początkowym etapie przygody z ogrodem. Kilka razy już przesadzałam roślinki, zmieniałam kierunek ścieżek. Sęk w tym, ze tyle pięknych roślin i elementów architektury mnie otacza. Tak trudno się zdecydować. Pomyślałam , ze należy się zatrzymać i sięgnąć do historii. Popatrzeć na typy założeń ogrodowych i zdecydować które są najbliższe memu sercu.
Zacznę od ogrodu francuskiego. Znany jest pod nazwą barokowego. Charakteryzuje się osiowym założeniem, geometrią kompozycji. Nie będę przytaczać definicji bo jest obszerna i łatwo dostępna w sieci. Ogród francuski to strzyżone żywopłoty okalające rabaty kwiatowe , krzewy przycinane w kule czy inne geometryczne figury.
http://forum.portalflorystyczny.pl/index.php?id_t=32271

Chewille

13 Sierpnia 2011 14:08

Słyszałam wiele opinii, ze ogród w stylu francuskim to założenie dopasowane tylko do pałaców czy rozległych parków. Nie mogę się z tym zgodzić. Oczywiście te pierwsze zachwycają, widoki z tarasów pałacowych sprawiają ze często tracimy oddech ale i w naszych ogródkach możemy wytyczyć sobie oś widokową , ścieżkę na końcu której jest ściana z ławką, rzeźba w kolistej rabatce, rabatki różane otoczone żywopłotem. Dostępne na rynku gatunki roślin samo formujących się w stożki kolumny czy kule ułatwią nam zadanie.
Watro pomyśleć o tego typu założeniu wzdłuż podjazdu , przed domem.
www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113379,3437197.html?i=9
www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113380,10054430.html?i=4
www.polskajestfajna.wp.pl/gid,10275100,gpage,9,img,10275113,galeria.html?ticaid=1cd5c&_ticrsn=3

Chewille

13 Sierpnia 2011 14:11

www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113379,3437197.html?i=9
www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113380,10054430.html?i=4
www.polskajestfajna.wp.pl/gid,10275100,gpage,9,img,10275113,galeria.html?ticaid=1cd5c&_ticrsn=3

Chewille

13 Sierpnia 2011 14:38

najważniejszym elementem ogrodu wzorowanego na barokowym są żywopłoty. Najpopularniejszym jest z bukszpanu. Warto jednak pobawić się kolorem. Żywopłot ciemnozielony jest piękny ale może być żółty, biało zielony, czerwony. Może być z krzewów, ale mogą go tworzyć trawy.
do założenia żywopłotu ciemnozielonego posłużyć nam może buk, bukszpan, tuja, ligustr, ognik . Ten ostatni jesienią i zimą zamieni się w szkarłatny za sprawą ogromnej ilości owoców.
W tworzeniu żywopłotu żółtego świetnie sprawdzi się pęcherznica, berberys, tawuła , trzmielina. Wszystkie te rośliny w nazwie powinny posiadać słowo gold.
Przy czerwonym przepięknie formować się będzie pęcherznica diabolo, berberys, buk czerwonolistny
- bukszpan
/www.pudelko.com.pl/katalog_roslin/735/buxus_bukszpan_wieczniezielony_sempervirens
www.nieruchomosci.infokatalog.pl/artykul/441

Chewille

13 Sierpnia 2011 14:50

buk purpurowy , berberys , pęcherznica purpurowa
www.pudelko.com.pl/katalog_roslin/726/fagus_buk_purpurea
www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=34572
forum.muratordom.pl/showthread.php?106165-pęcherznica-na-żywopłot-jeśli-nie-to-co

Chewille

13 Sierpnia 2011 14:53

Tu polecam artykuł dotyczący formowania żywopłotów i dobierania roślin ze względu na przyrost i pokrój korony.
www.krzewy.pl/zywoplotyformy.htm