Płytki z Hiszpanii i Włoch Regulamin Dostawa - Płatność - Reklamacje Kontakt Nasz sklep w Lublinie
Zaloguj Załóż
Dodaj odpowiedź

Zrób to sam

Chris

06 Lutego 2011 20:08

Zrób to sam - rozwiązania własne

Avatar początkujący (295 postów)

Pani Wiosna

08 Lutego 2011 21:36

Bardzo ciekawy wątek i mam nadzieję, że posypią się świetne pomysły. Ja narazie cierpię na brak czasu, ale na pewno wkrótce znajdę chwilę, żeby też się udzielić w tym temacie. Podzielę się natomiast wrażeniami z programu, który oglądałam niedawno. Odnowiono w nim stary dom, tworząc zupełnie nowe wnętrze przy wykorzystaniu jedynie rzeczy z odzysku. I tak np. zrobiono tam niesamowitą sofę z...wanny! Przecięto wzdłuż wannę i przymocowano miękką poduchę. Efekt niesamowity. Wszystkie materiały pochodziły z jakiś odrzutów. Pokazano mnóstwo wspaniałych rzeczy- krzesło ze starych książek, zabudowa kuchni (to nie zabudowa chyba, ale chodzi mi o to coś pod blatem kuchennym) ze starego samochodu (ten przód ze światłami i zderzakiem) albo np. oparcie łóżka zrobione z oprawionego starego plakatu.
Ja narazie jedynie skusiłam się na odmalowanie starych komunistycznych mebli :) To najtańszy sposób ożywienia ponurego wnętrza. Moja kuchnia, którą mam w galerii równiez załapała się na zmiany. Może pstryknę kilka fotek i wrzucę do galerii, bo jak dla mnie zmiana jest spora, a poza blatem nie ma nic nowego.

Dora

09 Lutego 2011 02:18

Ciekawy temat. U mnie w domu sporo rzeczy zrobionych jest samodzielnie zwłaszcza z odpadu budowlanego, o czym pisałam już w artykule. Moze zrobię kilka zdjęć nowych dekoracji.
Polalala bardzo jestem ciekawa zmian w Pani kuchni i już się nie mogę doczekać fotek:)Miło będzie zobaczyć galerie zdjęć prawdziwego wnętrza, bo ostatnio na Dekordii jesteśmy zalewani tylko wymyślonymi projektami.

Pani Wiosna

20 Lutego 2011 16:57

Galeria dodana. Powiem szczerze, że dopiero Pani mnie zmobilizowała, bo ja z tych leniwców jestem i jakoś odkładałam zrobienie zdjęć na "jutro". Poza tym kuchnia wygladała jak po przejściu tornada, bo robiłam torcik dla córci na urodziny, a ten przepis, który wybrałam był wyjątkowo skomplikowany :)
Galeria zatem juz jest i mam nadzieję, że widać troszkę przemianę. Może kiedyś uda mi się wymienić wszystko, bo podłoga i część ścian woła o pomstę do nieba.

Dora

20 Lutego 2011 20:43

Ciesze się, że do czegoś się przydałam ;) Torcik dla córci na pewno wyszedł pyszny :)

Pani Wiosna

20 Lutego 2011 21:02

Oby więcej takich mobilizacji to może przed wiosną uda mi się doprowadzić mieszkanie do ładu i składu.
Torcik wyszedł naprawde świetny, ale to zasługa przepisu (nie mojego oczywiście)- dla chętnych mogę podac link :p . Dekoracje nie wyszły najlepiej, bo to niestety grzebanie się w masie cukrowej, którą robiłam po raz pierwszy (zapewne tez ostatni ;) ). Niby piszę nie na temat tego watku, ale robienie tortów to tez "zrób to sam" :)

Dora

20 Lutego 2011 21:47

To ja poproszę o ten link :)

Pani Wiosna

20 Lutego 2011 23:58

www.wielkiezarcie.com/recipe32394.html

Tort jest tylko dla dziewczynek, bo nie sadzę, żeby jakiś chłopiec ucieszył się z lalki :) Ale polecam szczególnie samo ciasto, bo naprawde jest pyszne.

Dora

21 Lutego 2011 13:04

Tort jest śliczny, ale faktycznie pracochłonny. A wracając do tematu "zrób to sam", chciałam wrzucić fotki samodzielnie wykonanego przeze mnie wieszaczka na klucze, ale niestety nie mogę wstawiać zdjęć na forum :( Myślałam, ze to wina przeglądarki, ale próbowałam z różnych i nic z tego. Może to przez stary komputer lub słaby zasięg internetu :(

Chris

21 Lutego 2011 13:45

@polalala Torcik faktycznie wygląda bardzo ciekawie - i pewnie smakuje jeszcze lepiej niż wygląda hehe.

@Dora proszę przesłać mi zdjęcie na maila krzysztof.markowski@gg.pl sprawdzę w czym tkwi problem.

Dora

21 Lutego 2011 19:11

Udało się :) Wieszaczek na klucze, który niedawno zawisł w moim wiatrołapie, zrobiony jest z deski pomalowanej na złoto i wkręconych w nią haczyków. Przyozdobiłam go własnoręcznie wykonanymi kwiatowymi broszkami, które w chwili słabości zrobiłam w ilościach hurtowych:) dzięki czemu ostatnio przystrajają co tylko się da w moim domu :)